Laboratoř imunochemie a molekulární diagnostiky

Laboratoř imunochemie a molekulární diagnostiky se zaměřuje na studium nových biochemických a molekulárně genetických markerů u řady onemocnění a patologických stavů především v

• kardiologii - ateroskleróza, poruchy lipidového metabolismu, hypertenze
  • nefrologii - netradiční markery kardiovaskulárního rizika
  • diabetologii - markery diabetických komplikací
  • onkologii - nádorové markery
  • porodnictví - dynamika markerů ve fyziologickém těhotenství a jejich změny u patologických stavů v  těhotenství
  • neurologii - vybrané antigeny a protilátky u neurodegenerativních onemocnění
  • nové markery oxidačního stresu a zánětu napříč obory medicíny

Využívány jsou dle požadavků výzkumných projektů nejnovější metody a postupy z oblasti molekulární biologie, genetiky a imunochemie, včetně radioimuchemických metod.

V rutinním provozu provádí laboratoř Imunochemie a molekulární diagnostiky stanovení karbohydrát-deficientní formy transferinu (%CDT) a zajišťuje zpracování a skladování vzorků tekutin v rámci Banky biologického materiálu (BBM) 1. LF UK. Zabezpečuje také centrální příjem materiálu pro Centrální výzkumné laboratoře - telefon 22496 4204, Na Bojišti 3, 4. patro.

Laboratoř spolupracuje na výzkumných projektech s dalšími pracovišti 1.LF UK a VFN Praha a dalšími pracovišti v ČR i zahraničí. Zapojena je také v pedagogické činnosti a vzdělávání pregraduálních a postgraduálních studentů 1.LF UK a dalších vysokých škol.